Říjen 2010

Dvě fotky z míst natáčení (Bradavice a Zobí ulice)

29. října 2010 v 15:40 | Lilien Finn Lupin |  Novinky HP
Britský vypravěč audioknih Harryho Pottera, Stephen Fry, dnes zveřejnil na svém Twitter účtu dvě nové fotky,které ukazují dvě důležitá místa z natáčení scén do Potter série.Samozřejmě jde o fotky z doby natáčení HP 7 a vztahují se k oboum částem. Stephen Fry po nějaké době fotky odstranil, ale některým fanouškům se je podařilo zachránit.Vidět můžeme Část poníčených Bradavic i s nádvořím po poslední bitvě a také Zobí ulici,jež je nám také dobře známá.Tyto fotky jsou rozhodně zajímavým pohledem na natáčení a stojí za shlédnutí.
***
zdroj:oclumencia.com.br


Povídky

29. října 2010 v 13:14 | Lilien Finn Lupin
----------------------------------------


Velká rekonstrukce blogu

19. října 2010 v 18:53 | Lilien Finn Lupin
PLÁNOVANÉ ZMĚNY

-nový design
- úplně nová verze menu
- zpřehlednění některých rubrik

TERMÍN DOKONČENÍ: ŘÍJEN 2010Vlkodlaci

16. října 2010 v 15:13 | Lilien Finn Lupin |  Kouzla
Klasifikace Ministerstva Kouzel: XXXXX - Tato klasifikace se samozřelmě týká vlkodlaka v proměněné podobě. Když právě není úplněk, je vlkodlak stejně neškodný jako kterýkoli jiný člověk. Viz též klasické dílo Chlupatý čumák, lidské srdce od anonymního autora (Remus ???).
Vlkodlaci se vyskytují po celém světě, i když údajně pocházejí ze severní Evropy. Lidé se ve vlkodlaky mění pouze v případě, že je některý z nich pokouše. Dosud není znám účinný lék, přestože nedávně pokroky ve výrobě lektvarů do značné míry přitlumily nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý a normální kouzelník či mudla promění ve vražednou bestii. Vlkodlak aktivně vyhledává lidi, což je mezi fantastickými zvířaty prakticky unikátní, a dává jim přednost před jakoukoli jinou kořistí. (výtah z knihy Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Seamandera).
Jak vlkodlaka poznáte? Je pravda, že vypadá téměř stejně jako normální vlk, od kterého se liší jen několika drobnými detaily. Ty jsou ale doposud mudlům skryty.
Vlkodlačí lektvar
Byl objeven teprve nedávno a existuje málo kouzelníků, kteří vědí, jak ho připravit (mezi nimi např. Severus Snape). Musí se užívat každý den týden před proměnou. Vlkodlak se pak vyvaruje nejhorších příznaků (bolestivá proměna a agresivní chování) Cukr ho zbavuje účinnosti.
Vlkodlačí úřady
Na Ministerstvu kouzel (v odboru Zvířat na oddělení Regulace a kontroly nad kouzelnými bytostmi) existuje "Vlkodlačí záchytná jednotka" a "Registrace vlkodlaků". Ostatní organizace nebo věci, které byly v souvislosti s vlkodlaky zmíněny, jsou "Vlkodlačí podpůrná služba" a "Vlkodlačí zákoník chování".
Jak poznáte, že jste vlkodlak?
Jestliže máte chlupaté dlaně, je to neomylný znak, že jste vlkodlak.
Opravdoví vlkodlaci si občas dlaně holí a nechávají je drsné.
Drsné dlaně jsou občas také považovány za známku vlkodlaka..
Mít nehet u palce na levé ruce neostříhaný, aby byl podobný drápu.
Tetování, zejména ve tvaru srpku měsíce.
V člověčí podobě má vlkodlak šikmé obočí, které se spojuje nad kořenem nosu.
Vlkodlak má neobyčejně dlouhý třetí prst na každé ruce.
Vlkodlaci musí spát s rozevřenými čelistmi.
Když se jim čelisti sevřou, je těžké je uvolnit Vlkodlak muže mít lidský obličej a vlčí tělo nebo naopak.
Jak je zabít?
Nejjistější způsob jsou stříbrné kulky. Někdo si myslí, že to nemusí být nutně kulky, postačil by třeba kříž (ale doufejme, že nebude stačit stříbrná ruka). Dalším způsobem, jak je alespoň zahnat, by měla být posvěcená voda. Tento způsob je ale značně nejistý, stejně jako ty následující. Kus železa - kouzelníci i vlkodlaci jsou údajně tímto způsobem snadno zranitelní. Dále sůl přidaná do jídla - pro vlkodlaka by měla být osudovou.
Proč na vlkodlaky působí stříbro?
Všichni kteří jsou postiženi lykantropií mi jistě dají za pravdu, že styk se stříbrem je doprovázen velmi nepříjemnými pocity. Proč? Záhadná otázka, že? Vynasnažím se vám na ni odpovědět. Stříbro, někdy nazýváno měsíční kov totiž přitahuje měsíční paprsky. Je to jako jednostranný magnetismus. Takže ve stříbrném prstýnku (nebo jakékoli jiné osobní věci) se kumuluje měsíční záření a přetrvává v něm. Kůže člověka - vlkodlaka obsahuje jistý zmutovaný gen známý pod názvem G-115. V tomto genu se nachází neznámá bílkovina. A právě tato bílkovina to všechno způsobuje. Tj. vyvolává jakousi přecitlivělost na měsíční záření. Ano, je to jako lehká alergie, protože nashromážděných paprsků není dostatek na to abychom se přeměnili. Jak z toho ven? Pokud chcete nosit stříbrné předměty při sobě neustále (a nezpůsobit si tím otravu stříbrem) doporučuju pít Vlkodlačí lektvar. Po jeho užívání se na kůži vytvoří ochranná vrstva takže bílkovina nemůže reagovat na stříbro ve kterém jsou nashromážděné měsíční paprsky.takže nošení stříbra je téměř bezbolestné.jak jednoduché!

24 fotek z natáčení Relikvií!!!

16. října 2010 v 11:06 | Lilien Finn Lupin |  Novinky HP
Máme tu nové fotky z natáčení,které se objevili a je jich 24. Vidět můžeme zajímavé fotky z natáčení scén jako třeba:Harry s patronem nad zamrzlým jezírkem,trio po přemístění z ministerstva,Svatba ve stanu,Odlet ze Zobí ulice,Harry s Hermionou na hřbitově,trio v Londýně a další....

imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com

Fotografie rekvizit k Relikviím pro Comic Con

16. října 2010 v 11:04 | Lilien Finn Lupin |  Zajímavosti HP
Jak už jsme se dřívě dozvěděly, v San Diegu se koná Comic Con pro,který byly vytvořeny Rekvizity k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Nyní se objevily fotky několika rekvizit.Mezi nimi je třeba bezová hůlka nebo Voldemortovy viteály: Šálek,Helgy z Mrzimoru,Diadém,Gauntův prsten,Deník Toma Raddlea probodnutý zubem baziliška a Zmijozelův medailónek.
K vidění ovšem nejsou jen rekvizity z posledního dílu. Můžete vidět třeba také zlaté vejce z ohnivého poháru,huláka z tajemné komnaty,obraceč času z vězně z azkabanu a další...

imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com  imagebam.com  imagebam.com
imagebam.com
imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.com

***
zdroj:snitchseeker.comNový plakát k Relikviím s Dobbym

16. října 2010 v 11:01 | Lilien Finn Lupin |  Novinky HP
Již byla vydána řada plakátů,ale stále však chybí plakáty postav jako například:Draco,Lenka,Ginny atd... Dnes tu jako malé potěšení máme plakát se skřítkem Dobbym,který je opravdu moc hezký,ale pro zatím jen ve střední kvalitě. Doufejme,že se brzy dočkáme dalších postav.

Photoshoot Evanny pro Nylon (2010)

16. října 2010 v 10:56 | Lilien Finn Lupin |  Evanna Lynch


E-Bradavice