1.kapitola Ukol pro Hermionu

6. listopadu 2010 v 9:35 | Lilien Finn Lupin |  Zamilování přes úkol
"Vážená slečno Grangerová,
potřebuji od Vás pomoc. V 17 hodin se dostavím do hlavního štábu Fénixova řádu. Buďte tak laskavá a přijďte také - všechno Vám tam vysvětlím.

S pozdravem
Minerva McGonagallová"

 Hermiona si přečetla dopis a zamyslela se, co by od ní tak Minerva potřebovala. Zbývalo ještě hodně času do schůzky,a tak si Hermiona skočila do knihovny a přinesla si náruč knih do jídelny.  
 Bylo přesně pět když Minerva vylezla z krbu, zřejmě se odletaxovala z ředitelny. Srdečně se pozdravily a sedli si. Minerva začala vyprávět a Hermina ji pozorně poslouchala. Bavily se o viteálech a Voldemortovi, pak Minerva vysvětlila Mie úkol-najít a přečíst co nejvíce informací o nich . Hermiona zezačátku nechápala, v čem je háček, pak jí Minerva vysvětlila, že ve štábu Fénixova řádu nemají dostatečnou knihovnu a do Bradavic nemuže, protože je tam Voldemort a Minerva ví,  o někom, kdo má více jak výborně zařízenou knihovnu a že tam Mia pojede vyhledávat informace. Když se však Hermiona zeptala,  o koho se jedná, Minerva ji odvětila je to člen řádu a víc se k tomuto tématu nevyjadřovala.   

 Bylo už velmi pozdě,  když si šla Hermiona lehnout a vůbec netušila,  co ji druhý den čeká.  
 Když se ráno probudila měla v pokoji nečekaného hosta - Minervu, která ji přišla říct,  ať se okamžitě sbalí a že je to nutné provést co nejrychleji a ještě nejlíp - bez zbytečných komentářů. Asi tak o půl hodiny později, co si zabalila, se Hermiona  rozhodla že nikam nepujde, aniž by tušila kam a za kým. Minerva si však z toho nic nedělala, chytla Miu za ruku a zatáhla ji do krbu, druhou rukou hodila prášek letaxu a něco nesrozumitelně zakřičela.  

 Přistály v druhém krbu a Hermiona rychle vylezla. Přece se sebou nenechá takhle jednat, pomyslela si. Pak se otočila ke krbu,  aby něco řekla Minervě, jenže ta už tam nebyla a na jejím místě zůstal pouze kufr. Mia se rozhodla prozkoumat místo,  na kterém se ocitla. Místnost byla vcelku prostorná, vkusně zařízená do tmavých tónů, zejména do černé,  která jí dominovala. Zrovna,  když něco zkoumala, ozvalo se za Hermionou hlasité ,,Puff˝. Lekla se a otočila... a uviděla profesora Snapea! Byla v jeho domě, no ano Minerva křičela ,,Snape House Mannon˝. Koukla se na profesora sedícího v křesle a který si ji zřejmě ještě nevšimnul,  protože měl zavřené oči a pozorně si ho prohlédla, ale co se mu to stalo... ze spánku mu tekla krev a celý se třásl. Hermioně to nedalo a přišla k němu a zeptala se:
,,Co se Vám stalo?˝
Nic žádná reakce, tak to zkusila znova: 
,,Pane profesore,  co je Vám?˝ zeptala se znovu a jemně s ním zatřásla. Snape se na ni podíval, a pak začal křičet,co dělá v jeho domě. Tak mu Mia vysvětlila úkol od Minervyi, pak se zeptala,  jestli nechce pomoct, ozvalo se jedno chladné NE. Snape se pokoušel postavit, ale marně, hned zase spadnul do křesla. Hermiona ho nechala a nakonec se zeptala ještě jednou,  zda nechce pomoct, tentokrát se jí dostalo kladné odpovědi.  
 ,,Jestli Vám mám pomoct, musím vědět co se stalo ! ˝naléhala Hermiona, Snape jí na to odpověděl,  že byl u Pána zla a ten měl špatnou náladu, kterou si vyléval  na Smrtijedech a že schytal pár Cruciatu˝.  Hermiona nezahálela a přivolala si k sobě uklidňující, dokrvující a bezesný lektvar, dala je Snapeovi vypít. Po chvíli usnul(čárka)  a tak ho Hermiona kouzlem přenesla na nedaleký gauč a sama si sedla vedle do křesla.  

POVÍDKA JE MÉ VÝROBY-- kopírovat pouze po dohodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

E-Bradavice